SONY Car Audio

Sony wprowadziło do oferty nową linię samochodowych radio-odtwarzaczy CD. Nowe modele różnią się od swoich ubiegłorocznych odpowiedników nie tylko wyższą ceną ;-), ale jakością dźwięku i większą mocą. To zasługa zastosowaniu nowych, zaawansowanych rozwiązań technicznych, takich jak DRIVE-S, BBE-MP czy SUB SWITCH. Najnowsze produkty przewidują dynamiczny rozwój rynku MP3.

DRIVE-S
W 2004 roku wszystkie radio-odtwarzacze CD Sony będą wykonane w technologii DRIVE-S. To nowe rozwiązanie Sony składa się z kilku elementów, takich jak zapewniający wysoką jakość dźwięku układ scalony mocy Xplod (S-MOSFET), cichszy i trwalszy mechanizm odtwarzacza CD oraz blok audio wyposażony w nowe, większe kondensatory elektrolityczne klasy audio. Gdy dodać do tego moc wyjściową sięgającą 4 x 52 W, uzyskuje się jakość dźwięku, która wcześniej była zarezerwowana tylko dla znacznie droższych modeli.

SUB SWITCH
W radio-odtwarzaczach CDX-R3000 i CDX-R3300 pojawi się kolejna nowość o nazwie SUB-SWITCH. Dzięki niej użytkownik może skorzystać z wyjścia na głośnik basowy, a także regulować wzmocnienie w kanale basowym i zmieniać ustawienia filtra dolnoprzepustowego. Model CDX-R3300 będzie ponadto zgodny z MP3.
Nowe modele radio-odtwarzaczy: CDX-F5500 i CDX-F5700 mają zmieniony panel czołowy. CDX-F5700 jest pierwszym modelem Sony wyposażonym w technologię BBE-MP, dzięki której znacznie poprawia się dźwięk MP-3. Urządzenie otrzymało też tytanowe wykończenie i wyświetlacz pozwalający na wybór jednego z siedmiu kolorów. Przewiduje się, że będzie ono najważniejszym modelem Sony w grupie sprzętu klasy średniej.