Przykładem wyjścia na przeciw młodym, demokratycznym dziedziny sztuki jest działalność Instytutu Społecznej Psychologii Informatyki i Komunikacji w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Utworzona przy Instytucie organizacja studencka SPS zorganizowała w grudniu 2003 festiwal animacji i grafiki komputerowej „Flesztival”. Adresowany był on głównie do młodej publiczności – kategorie konkursowe obejmowały dwie grupy (13-19 lat , 20-27 lat). Jak powiedzieli jego organizatorzy: „celem festiwalu jest aktywizacja twórczości związanej z nowymi mediami i technologiami. Propagowanie sztuki tworzonej dzięki tym narzędziom pozwoli młodym osobom na rozwój własnych umiejętnościami. Dzięki konfrontacji młodych twórców chcemy wykreować możliwość porównania ich prac z obecnymi trendami w sztuce Nowych Mediów, dać szansę zaistnienia w świadomości szerszej publiczności, wzbudzić impuls do ich dalszego rozwoju, stworzyć okazję do wymiany własnych doświadczeń.”
Imprezie towarzyszyły wykłady oraz pokazy animacji uznanych już twórców animacji komputerowych: Jacka Szleszyńskiego, Andrzeja Lichoty, twórców filmu „Przebudzenie”: Sebastiana Rucińskiego, Arkadiusza Bagińskiego i Rafała Zaremby, jak również członków Demosceny.
Niewątpliwym atutem festiwalu było pokazanie dwóch aspektów sztuki komputerowej. Jako kreacji artystycznej z jednej strony, ale i z drugiej, jako potężnego narzędzia wykorzystywanego w biznesie. Temu służyły pokazy zaproszonych osób, wykorzystujących zawodowo technologię Flash, min. pokaz
Matrix.pl, firmy specjalizującej się w rozwiązaniach IT. „Chcemy także by Flesztival stał się okazją do dialogu pomiędzy pracodawcami i młodymi twórcami nad wykorzystaniem nowoczesnych technologii przekazu wizualnego w komunikacji biznesowej.” – twierdzą organizatorzy. Czy tak się stanie, pokażą pewnie kolejne edycje Flesztivalu. Tymczasem zapowiada się, że Warszawa wzbogaci się o kolejną ciekawą imprezę cykliczną. Jest to tym bardziej wiarygodne, że udział w pierwszej edycji imprezy wzięły tak prestiżowe instytucje jak MTV (osobna kategoria flashowa), w składzie jury zasiadały m.in. osoby z Centrum Sztuki Współczesnej. Gwarantem wysokiego poziomu imprezy jest też organizator: nowatorski pod względem programu nauczania Instytut SPIK i SWPS – jedna z najlepszych w Polsce, bardzo prężnie działająca szkoła wyższa.